PIERWSZY W POLSCE PORTAL DYREKTORÓW SZKÓŁ
I PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH

PORADY PRAWNE

11.09.2017FINANSE I DOTACJE
Czy w przedszkolu otrzymującym comiesięczne dotacje można rozliczyć podatek od pracowników PIT - 4 w ramach wydatków z dotacji?

Zgodnie z art. 90 ust. 3d pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, Dz.U. z 2016 r., poz. 1943 z późn. zm. z dotacji może być pokrywane wynagrodzenie pracowników wraz z obciążeniami publicznoprawnymi (uzasadnienie wyroku WSA w Lublinie z dnia 17 stycznia 2017 r. I SA/Lu 761/16, http://orzeczenia.nsa.gov.pl), dlatego można je przeznaczyć na zaliczkę na podatek dochodowy, której podatnikiem jest pracownik przedszkola, a płatnikiem – jego pracodawca (stanowisko gminy w uzasadnieniu wyroku WSA we Wrocławiu z dnia 29 czerwca 2015 r.,III SA/Wr 161/15, http://orzeczenia.nsa.gov.pl).

DODATKOWO

PODOBNE PYTANIA W KATEGORII FINANSE I DOTACJE
Uzyskaj
dostęp
do
Ponad
250
DOKUMENTÓW DOSTOSOWANYCH
DO SPECYFIKI SZKÓŁ
I PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH
90
ARTYKUŁÓW PORUSZAJĄCYCH
PROBLEMY OŚWIATY NIEPUBLICZNEJ
140
AKTÓW PRAWNYCH I ORZECZEŃ SĄDÓW WRAZ Z KOMENTARZAMI EKSPERTÓW
570
Porad prawnych
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco? Zamów bezpłatny newsletter i śledź regularnie:
  • Orzeczenia sądów i zmiany w prawie uwzględniające wytyczne dla placówek niepublicznych
  • Analizy trudnych przypadków w zakresie rozliczania dotacji
  • Najnowsze dokumenty zamieszczane w serwisie
  • Porady i opinie ekspertów