PIERWSZY W POLSCE PORTAL DYREKTORÓW SZKÓŁ
I PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH

PORADY PRAWNE

10.01.2018FINANSE I DOTACJE
Prowadząc jako osoba fizyczna dwie niepubliczne szkoły i zatrudniając nauczyciela, który świadczy w obu tych szkołach pracę po 1/2 etatu - czy obowiązuje limit wynagrodzenia dla tego nauczyciela do wysokości określonej w art.35 nowej ustawy pomimo, że pracuje w dwóch placówkach, czy też mogę mu określić wynagrodzenie w wysokości limitu dla każdej szkoły odrębnie?

Przepis art. 35 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, Dz.U. z 2017 r., poz. 2203 nie uzależnia ww. limitu wynagrodzenia od wymiaru etatu, ani nie ogranicza możliwości jego pobierania (zatrudnienia) do jednej placówki oświatowej. W związku z tym można przyjąć, że limit dotyczy wynagrodzenia wypłacanego nauczycielowi z każdej dotacji odrębnie bez względu na wymiar etatu.

DODATKOWO

Uzyskaj
dostęp
do
Ponad
250
DOKUMENTÓW DOSTOSOWANYCH
DO SPECYFIKI SZKÓŁ
I PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH
90
ARTYKUŁÓW PORUSZAJĄCYCH
PROBLEMY OŚWIATY NIEPUBLICZNEJ
140
AKTÓW PRAWNYCH I ORZECZEŃ SĄDÓW WRAZ Z KOMENTARZAMI EKSPERTÓW
570
Porad prawnych
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco? Zamów bezpłatny newsletter i śledź regularnie:
  • Orzeczenia sądów i zmiany w prawie uwzględniające wytyczne dla placówek niepublicznych
  • Analizy trudnych przypadków w zakresie rozliczania dotacji
  • Najnowsze dokumenty zamieszczane w serwisie
  • Porady i opinie ekspertów