PIERWSZY W POLSCE PORTAL DYREKTORÓW SZKÓŁ
I PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH

PORADY PRAWNE

29.11.2018FINANSE I DOTACJE
Czy suma wynagrodzenia pracownika / dyrektora może przekroczyć 8 tys. zł brutto w przypadku, gdy pracownik zatrudniony jest na umowę o pracę oraz na umowę zlecenie u tego samego pracodawcy? Dodatkowo chciałam zapytać, czy można potraktować wynagrodzenie jako średnią roczną, ponieważ moje dochody do września były dużo niższe.

Suma wynagrodzenia tej samej osoby zatrudnionej w niepublicznej jednostce oświatowej nie może ze wszystkich umów łącznie przekraczać miesięcznie 150% średniego wynagrodzenia nauczyciela dyplomowanego, czyli obecnie 8004,56 zł brutto – art. 35 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, Dz. U. z 2017 r., poz. 2203. Obecnie powołany przepis stanowi, że kwota ta nie może zostać przekroczona miesięcznie, natomiast brak dookreślenia o kwocie średniej miesięcznie wyliczonej w skali roku, a w związku z tym należałoby rozpatrywać należności tej samej osoby za poszczególne miesiące roku odrębnie.

DODATKOWO

Uzyskaj
dostęp
do
Ponad
250
DOKUMENTÓW DOSTOSOWANYCH
DO SPECYFIKI SZKÓŁ
I PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH
90
ARTYKUŁÓW PORUSZAJĄCYCH
PROBLEMY OŚWIATY NIEPUBLICZNEJ
570
Porad prawnych
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco? Zamów bezpłatny newsletter i śledź regularnie:
  • Orzeczenia sądów i zmiany w prawie uwzględniające wytyczne dla placówek niepublicznych
  • Analizy trudnych przypadków w zakresie rozliczania dotacji
  • Najnowsze dokumenty zamieszczane w serwisie
  • Porady i opinie ekspertów