Zgodnie z § 26 ust. 1 rozporządzenia MEiN z 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2023 r. poz. 2102) kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela pedagoga w niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej posiada osoba, która ukończyła:
1) studia pierwszego i drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie prowadzone zgodnie z nowym standardem kształcenia na:
a) kierunku, na którym jest prowadzone kształcenie w zakresie pedagogiki przygotowującym do realizacji zadań pedagoga szkolnego, i posiada przygotowanie pedagogiczne lub
b) kierunku pedagogika specjalna w zakresie odpowiadającym prowadzonym zajęciom i posiada przygotowanie pedagogiczne, lub
c) kierunku lub w zakresie innym niż określone w lit. a i b i posiada przygotowanie pedagogiczne oraz ukończyła studia podyplomowe prowadzone zgodnie z nowym standardem kształcenia w zakresie przygotowującym do realizacji zadań pedagoga szkolnego lub
2) studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie prowadzone zgodnie z przepisami obowiązującymi przed dniem 3 sierpnia 2019 r. na kierunku:
a) pedagogika w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom i posiada przygotowanie pedagogiczne lub
b) innym niż określony w lit. a i posiada przygotowanie pedagogiczne oraz ukończyła studia podyplomowe w zakresie odpowiadającym prowadzonym zajęciom.
Kierując się informacjami zawartymi wyłącznie w pytaniu uważam, że nauczyciel tam wymieniony może zostać zatrudniony na stanowisku pedagoga w niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej ponieważ pomimo ukończonych studiów magisterskich Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z pods. Logopedii to ukończył także szereg studiów podyplomowych pozwalających prowadzić określone zajęcia specjalistyczne z dziećmi w poradni:
1) Pedagogika specjalna - rewalidacja,
2) Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową - tyflopedagogika,
3) Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika,
4) Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową - surdopedagogika.