Treści zawarte w tej części serwisu dostępne są
po zalogowaniu!
MASZ JUŻ KONTO?
ZALOGUJ SIĘ!
LOGIN (ADRES E-MAIL)
*
HASŁO
*
PRZYPOMNIJ HASŁO
NIE MASZ JESZCZE
KONTA?
Uzyskaj dostęp do:
Regularnie aktualizowanej bazy ponad 300 dokumentów przygotowanych wyłącznie na potrzeby placówek niepublicznych.
Zestaw procedur, studiów przypadków i wskazówek dotyczących pozyskiwania dotacji oraz finansowania placówki
Wsparcie ekspertów w zakresie zarządzania placówką niepubliczną, prowadzenia nadzoru pedagogicznego, a także zakładania placówki
Porady prawne w trybie indywidualnych konsultacji w obszarze spraw kadrowych, dotacji, nadzoru pedagogicznego i innych
Uzyskaj dostęp
PIERWSZY W POLSCE PORTAL DYREKTORÓW SZKÓŁ
I PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH
UZYSKAJ DOSTĘP
ZAPAMIĘTAJ MNIE
PRZYPOMNIJ HASŁO
ARCHIWUM CZASOPISM
KONTAKT
REGULAMIN
O PORTALU
DOKUMENTACJA
FINANSE I DOTACJE
NADZÓR PEDAGOGICZNY
SPRAWY KADROWE
ZARZĄDZANIE PLACÓWKĄ
ZAKŁADANIE PLACÓWKI
PRAWO
JESTEŚ TUTAJ:
STRONA GŁÓWNA
Inne
Zapytaj eksperta
Finanse i dotacje
333
Nadzór Pedagogiczny
135
Sprawy Kadrowe
162
Zarządzanie Placówką
102
Zakładanie Placówki
28
Inne
51
Wszystkie porady prawne
OSTATNIO
DODANE W DOKUMENTACJI
Umowa o pracę
Statut niepublicznego liceum ogólnokształcącego dla dorosłych
Protokół końcowy inwentaryzacji przeprowadzonej w drodze spisu z natury
Protokół inwentaryzacji przeprowadzonej drogą spisu z natury
Oświadczenie osoby materialnie odpowiedzialnej
PORADY PRAWNE
Inne
06.12.2019
INNE
Jestem dyrektorem przedszkola niepublicznego, w czerwcu ukończyłam 60. rok życia, mogę przejść na emeryturę. Czy nadal mogę pracować, pełniąc funkcję dyrektora, i pobierać emeryturę? Jednak jeżeli muszę przerwać pracę na przynajmniej jeden dzień, czy nadal mogę zostać dyrektorem?
06.06.2019
INNE
Czy profil zaufany dyrektora szkoły (który jest też wiceprezesem zarządu fundacji), który wykorzystywany był m.in. do podpisania sprawozdania finansowego fundacji jako organu prowadzącego szkołę, może być użyty przy zapisywaniu i podpisywaniu dziennika elektronicznego, zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. z 2014 r. poz. 1170 z późn. zm.). Czy profil zaufany spełnia wymogi, czy należy nabyć bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
28.05.2019
INNE
Jestem dyrektorem niepublicznej szkoły podstawowej na prawach szkoły publicznej, prowadzonej przez stowarzyszenie. Mamy klasy I–III SP oraz zerówkę (dzieci pięcio- i sześcioletnie) i z roku na rok jest tych dzieci coraz mniej. W celu utrzymania szkoły po diagnozie potrzeb środowiska chcę stworzyć grupę przedszkolną dzieci trzy- i czteroletnich w tym samym budynku. Mamy pięć pomieszczeń . Trzy przeznaczone dla klasy I, II i III , czwarta dla zerówki i największą mogłabym przeznaczyć na grupę trzy- i czterolatków. Czy w związku z tym muszę mieć znowu opinię PSP i sanepidu? Nadmieniam, że administratorem budynku jest Urząd Miejski , a stowarzyszenie budynek dzierżawi. Czy w związku z tym należy zmienić nawę szkoły? Bardzo proszę o wyjaśnienie mojego problemu. Jakie kolejne kroki muszę poczynić, aby móc otrzymać dotację w najkorzystniejszej opcji. Nie ukrywam, że zaczynają nam doskwierać problemy finansowe i utworzenie dodatkowej grupy uratowałoby naszą sytuację finansową. Po wstępnej diagnozie potrzeb środowiska grupa trzy- i czterolatków liczyłaby 16 dzieci.
07.05.2019
INNE
Czy od 1.09.2019 r. będzie obowiązywała sztywna siatka godzin w planie lekcji, czy dyrektor będzie mógł dowolnie przesuwać przedmioty zarówno ogólnokształcące, jak i zawodowe do różnych poziomów w cyklu kształcenia? Pytanie dotyczy branżowej szkoły I stopnia zarówno dla absolwentów gimnazjów, jak i szkoły podstawowej.
08.04.2019
INNE
Na jakiej zasadzie będą mogli być przyjmowani absolwenci szkół zawodowych do liceum dla dorosłych od roku 2020/2021? Do tej pory mogli być przyjmowani na III semestr. Jak to będzie wyglądać po przekształceniu LO w licea czteroletnie?
08.04.2019
INNE
Kwalifikacje do prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Kuratorium podważyło możliwość prowadzenia przez mojego pracownika zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w przedszkolu. Pracownik posiada wykształcenie: 1) licencjat – pedagogika: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna 2) trzysemestralne podyplomowe – przygotowanie pedagogiczne 3) trzysemestralne podyplomowe – edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika). Pracownik prowadzi zajęcia z dziećmi z orzeczeniem: 1) afazja, 2) dysplazja mózgowa.
04.02.2019
INNE
Od przyszłego roku do naszych przedszkolaków w niepublicznym przedszkolu dołączy chłopiec z niedosłuchem po założeniu implantu. Jakie obowiązki ma dyrektor w związku z realizacją orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego? Dziecko będzie uczęszczać na wczesne wspomaganie do ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego poza przedszkolem.
04.02.2019
INNE
Jakie sprawozdania wynikające z obecnego zatrudnienia nauczycieli na umowę o pracę, gdzie i w jakich terminach (poza SIO ) składa szkoła niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej?
21.01.2019
INNE
Jestem właścicielem niepublicznego punktu przedszkolnego ogólnodostępnego, jednak ze względu na fakt, że do punktu uczęszczają wyłącznie dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego (wszystkie ze względu na autyzm lub zespół Aspergera), chciałabym przekształcić się w punkt przedszkolny specjalny. Jakie dokumenty są wymagane, by taką zmianę przeprowadzić? Czy muszę spełniać jakieś dodatkowe warunki, jeżeli na tę chwilę zostaję w tym samym lokalu? Czy po przekształceniu będę zobowiązana zatrudniać wszystkich nauczycieli i specjalistów na umowę o pracę (np. nauczyciela języka angielskiego, logopedę)?
21.01.2019
INNE
Prosimy o szczegółową informację dotyczącą archiwizowania dokumentacji egzaminu maturalnego obowiązującą od 2008 r. Jak długo przechowuje się powołania do zespołów egzaminacyjnych i nadzorujących, protokoły przebiegu części pisemnej w salach, protokoły zbiorcze przebiegu części pisemnej egzaminu, plany sal, w których odbywa się egzamin, wykazy zdających w sali? Jak długo przechowuje się protokoły indywidualne i zbiorcze części ustnej, karty indywidualnej oceny, harmonogramy egzaminów ustnych i listy uczniów oraz wcześniej obowiązujące plany prezentacji i bibliografie? Od kiedy obowiązuje przepis, który mówi, że protokoły indywidualne części ustnej EM przechowuje szkoła przez sześć miesięcy? Jak długo przechowuje się deklaracje maturalne, listy wyników egzaminów ustnych przekazywane do OKE, imienną ewidencję wydanych świadectw maturalnych, potwierdzenie danych zdających przekazywane do OKE?
1
2
3
4
5
NASTĘPNA
SZUKAJ
Uzyskaj
dostęp
do
Ponad
250
DOKUMENTÓW DOSTOSOWANYCH
DO SPECYFIKI SZKÓŁ
I PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH
90
ARTYKUŁÓW PORUSZAJĄCYCH
PROBLEMY OŚWIATY NIEPUBLICZNEJ
720
Porad prawnych
Uzyskaj dostęp
TERMINARZ
PIERWSZY W POLSCE PORTAL
DYREKTORÓW SZKÓŁ
I PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH
ZAWARTOŚĆ SERWISU
DOKUMENTACJA
FINANSE I DOTACJE
NADZÓR PEDAGOGICZNY
SPRAWY KADROWE
ZARZĄDZANIE PLACÓWKĄ
ZAKŁADANIE PLACÓWKI
PRAWO
NASI ESKPERCI
JOANNA LESIŃSKA
radca prawny, autorka publikacji z zakresu prawa pracy i pra...
MICHAŁ ŁYSZCZARZ
prawnik, ekspert prawa oświatowego i samorządu terytorialneg...
KONTAKT
O PORTALU
FORMULARZ KONTAKTOWY
REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI
Copyright © 2014 forum. All rights reserved.