PIERWSZY W POLSCE PORTAL DYREKTORÓW SZKÓŁ
I PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH

PORADY PRAWNE

06.01.2019FINANSE I DOTACJE
Czy z dotacji oświatowej można rozliczyć wynagrodzenie pracowników kuchni w przedszkolu niepublicznym?

Wynagrodzenia pracowników kuchni można sfinansować z dotacji samorządowej po pierwsze w zakresie, w jakim są wypłacane za pracę wykonywaną w związku z przygotowaniem posiłków dla uczniów, ponieważ w takiej sytuacji ich praca bezpośrednio wiąże się z wykonywaniem zadań opiekuńczych jednostki oświatowej, czyli gdy wynagrodzenia pokrywane z dotacji nie służą pracownikom lub organowi prowadzącemu – art. 35 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, Dz.U. z 2017 r., poz. 2203 z późn. zm. Drugim warunkiem jest niepobieranie od rodziców opłat za posiłki skalkulowanych w sposób uwzględniający koszty wynagrodzeń pracowników kuchni, ponieważ w tym przypadku doszłoby do niedopuszczalnego podwójnego finansowania wynagrodzeń tych osób ze środków prywatnych i publicznych.

DODATKOWO

PODOBNE PYTANIA W KATEGORII FINANSE I DOTACJE
Uzyskaj
dostęp
do
Ponad
250
DOKUMENTÓW DOSTOSOWANYCH
DO SPECYFIKI SZKÓŁ
I PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH
90
ARTYKUŁÓW PORUSZAJĄCYCH
PROBLEMY OŚWIATY NIEPUBLICZNEJ
570
Porad prawnych
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco? Zamów bezpłatny newsletter i śledź regularnie:
  • Orzeczenia sądów i zmiany w prawie uwzględniające wytyczne dla placówek niepublicznych
  • Analizy trudnych przypadków w zakresie rozliczania dotacji
  • Najnowsze dokumenty zamieszczane w serwisie
  • Porady i opinie ekspertów