PIERWSZY W POLSCE PORTAL DYREKTORÓW SZKÓŁ
I PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH

PORADY PRAWNE

08.01.2019FINANSE I DOTACJE
Na pytanie zadane w dniu 3.01.2019 r. (poniżej) nie otrzymałam odpowiedzi na drugą jego część. 1. Czy wynagrodzenie osoby zatrudnionej na stanowisku opiekun dziecka niepełnosprawnego (w pięciu grupach integracyjnych jest 16 dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego) w niepublicznym przedszkolu integracyjnym może być finansowane z subwencji dla dzieci niepełnosprawnych? 2. Czy wynagrodzenie nauczyciela przedszkola pracującego w grupie integracyjnej może być finansowane z subwencji dla dzieci niepełnosprawnych?

W ostatnim zdaniu odpowiedzi na powyższe pytanie wyraźnie wskazano: "W związku z realizowaniem przez taką osobę opiekuńczych zadań przedszkola, jej wynagrodzenie może być finansowane z dotacji samorządowej z części naliczonej na dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego" – art. 35 ust. 1 pkt 1 lit. a, ust. 4 i ust. 5 pkt 2 i 3 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, Dz. U. z 2017 r., poz. 2203 z późn. zm. Treść odpowiedzi wynika z tego, że na dziecko w niepublicznym przedszkolu nie jest przyznawana subwencja oświatowa, tylko dotacja, o której mowa w art. 17 ust. 3 (w przedszkolach tzw. złotówkowych – art. 17 ust. 1) ustawy o finansowaniu zadań oświatowych.

DODATKOWO

PODOBNE PYTANIA W KATEGORII FINANSE I DOTACJE
Uzyskaj
dostęp
do
Ponad
250
DOKUMENTÓW DOSTOSOWANYCH
DO SPECYFIKI SZKÓŁ
I PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH
90
ARTYKUŁÓW PORUSZAJĄCYCH
PROBLEMY OŚWIATY NIEPUBLICZNEJ
570
Porad prawnych
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco? Zamów bezpłatny newsletter i śledź regularnie:
  • Orzeczenia sądów i zmiany w prawie uwzględniające wytyczne dla placówek niepublicznych
  • Analizy trudnych przypadków w zakresie rozliczania dotacji
  • Najnowsze dokumenty zamieszczane w serwisie
  • Porady i opinie ekspertów